cbse results

Marka İzleme Hizmeti Nedir

Marka İzleme Hizmeti

Marka İzleme Nedir

Markalaşma emeğinizin ve verdiğiniz hizmetin hukuki açıdan korunması demektir. Oluşturduğunuz markanızın korunması da tescilli olması ile sağlanmaktadır. Tescilli marka hem marka sahibini hem de tüketicileri birçok açıdan güvence altına alır. Marka sahibine taklit eden ya da o markayı kullanmak isteyenlere karşı hukuki yollardan koruma sağlar, emek hırsızlığının önüne geçer, kullanılan marka tüketici için de saygınlık demektir. Tüketici markayı bir bakıma sigorta olarak görür. Tüketici için marka güvencedir. Aynı zamanda markalaşma tüketici-hizmet arasındaki iletişimde etkin rol oynar. Bu yüzden tescilli bir marka her zaman daha avantajlıdır. İzmir marka tescili ofisi olarak bu konuda verdiğimiz hizmeti ve marka izleme ile ilgili detayları aşağıdaki gibi sizler ile paylaştık.

Markanızı Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescil ettirmek markanıza 10 yıllık bir koruma sağlayacaktır. Yasal yollardan marka değeriniz bu süre zarfında korunacaktır. Ancak bu koruma markanızın tehlikede olmadığı anlamına gelmez. Bu yüzden süreç içerisinde marka takibinin iyi yapılması gerekir. Müşterilerimizin marka izleme konusunda da en iyi hizmeti alabilmesi için Egemark olarak uzman kadromuzla her zaman yanınızdayız.
Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından her ay marka bültenleri yayınlanmaktadır. Marka takip biriminde çalışan tecrübeli yetkililer tarafından yayınlanan bu bülten analizleri titizlikle incelenir. Yapılan inceleme sonucunda marka değerinize benzer bir marka tescil başvurusuyla karşılaşan danışmanlar tarafınıza haber vererek takip edilecek yol ile ilgili sizi bilgilendirirler. Bu durumda yapılacak ilk iş markaya itiraz etmektir. Çünkü Türk Patent ve Marka Kurumu benzer marka başvuruları için itiraz hakkı tanımıştır. Türk Patent ve Marka Kurumu gerekçeleriyle birlikte yapılan itirazı değerlendirir. Eğer itiraz kabul edilirse söz konusu marka tekrar incelenir. Marka hakkının korunması açısından bu yöntem izlenebilecek en etkili yoldur.

Marka İzleme Ne İşe Yarar?

Marka değerinin korunması için en etkili yöntem marka takibinin yapılmasıdır. Marka izleme işlemi ile markanıza benzer marka tescilleri engellenebilir, markanız koruma altına alınabilir. 

Şirketimizde marka izleme, marka takip birimimizin Türk Patent ve Marka Kurumu’na tescil başvuruları yapılan markaların aylık yayınlanan marka bülteninde ilan edilen markaların takip etmesi ve incelemesi ile yapılır. Marka izleme hizmetimiz, markanıza benzer başvuruların olup olmadığı gelişmiş programlar vasıtasıyla değerlendirilip ya da ayırt edilemeyecek kadar benzer olan markaların tespit edilmesi sonuncunda yasal süreç ile ilgili değerlendirmelerin yapılarak müşterilerimize bilgi verilmesi şeklinde yürütülmektedir. Bu sayede Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan marka bülteninde yayınlanan binlerce marka içerisinde sizin markanıza benzer marka başvurularının tescil ettirilmesi önlenerek markanız koruma altına alınmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana edindiğimiz tecrübemiz ve deneyimli, alanında uzman danışmanlarımız ve marka vekilimiz ile marka takip işlemlerinizi Egemark Marka Tescil Ofisi olarak gerçekleştirmekteyiz.

Marka İzleme Hizmet İçeriğimiz:

  1. Türk Patent ve Marka Kurumu’ nun aylık yayınladığı marka bülteni incelenerek benzer ya da ayırt edilemeyecek kadar benzeyen markalar varsa tespit edilir ve müşteriye bildirilir. Piyasa takibi yapılmaz.
  2. Markanın aynısı ya da benzer marka tescil başvurusu tespit edildiğinde marka sahibi bilgilendirilir.
  3. Marka izleme hizmeti sadece tespit ve bildirme hizmetini içerir. Bilgilendirme sonrası yapılacak itiraz talebi kararı müvekkile aittir.
  4. Müvekkilin birden fazla olan markası tek bir ana markanın alt markaları ise tek marka kabul edilir. Marka sahibinin iki markaya kadar tek sabit ücrete tabiidir. Marka izleme hizmeti verilecek marka ikiden fazla ise ücretlendirme ayrı yapılır.

Marka izleme hizmeti konusunda güvenilir hizmet alabileceğiniz firmamız yapılan marka tescil başvurusu ve tescil işlemlerinizde gösterdiğimiz titizliği markanız tescil edildikten sonra izleme hizmetimizde de göstermekteyiz. Yaptığımız marka izleme hizmetimiz sonucunda benzer marka başvurusu bizim müvekkilimiz olsa dahi marka sahibini bilgilendirmekteyiz. Bu noktada siz müşterilerimizin güvenli hizmet alabilmesi açısından kendimizi sorumlu hissetmekteyiz. Marka tescil sürecinde ve sonrasında güvenilir hizmet alabileceğiniz, alanında uzman ve tecrübeli ekibimizle her zaman hizmetinizdeyiz. Hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için ofisimizde yüz yüze tecrübeli danışmanlarımızla görüşebilir, online olarak da işlem yapabilirsiniz.

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar