cbse results

Marka Tescili Başvurusu

Marka Tescili Başvurusu ile İlgili Önemli Bilgiler

Marka Tescili Başvuru İşlemleri , yeni şirket kurulumunda, yeni bir ürün üretildiğinde yeni bir hizmet verilmek istendiğinde ilk olarak akla gelen işlemlerden biri olmuştur. Hem üretim ve sanayi hemde hizmet sektöründe kullanılan isim ve işaretlerin korunması ve başkaları tarafından engellenmesi önem taşımaktadır. Örneğin yeni açılan bir restaurant kullanacağı ismi ve markayı seçmeden ve tabelesına yazmadan önce bu ismin başka bir işletme tarafından marka tescil başvurusu yapılmadığından emin olmalıdır. Ayrıca ismin aynısının ve benzerlerinin kullanılmasını engellemek ve kendi sektöründe kendi faaliyet konusunda taklitleri engellemek ileride ticari faaliyetlerinde sıkıntı yaşamamak adına marka tescil başvuru işlemini gerçekleştirmelidir. Ürününüz veya hizmetiniz başarılı olursa, markanızın değeri de artış sağlar. Bu başka kişilerin dikatini çekecektir. İşletmenizin yasal marka koruması almadığı görülürse bunu değerlendirmek isteyen niyeti farklı kişiler size sıkıntı yaratabilir.

Firmaların faaliyet konularında kendi isimlerini ünvanlarını da marka tescil başvuru yöntemi ile korumaya almaları gerekmektedir. Bir firmanın kendine ait olmayan markasına senelerce boşuna yatırım yapması tanıtım yapması maalesef sık rastlanan bir durumdur. İsim benzerliği ile ilgili karışıklıklar, imaj kaybı, para kaybı, müşteri kaybı hukuki problemler yaşamamak adına işletmelerin ve ticaretle uğraşanların marka tescil başvurusu yaparak markalarını tescil ettirmeleri gerektiği artık herkes tarafından bilinen bir gereklilik olmuştur.

Marka tescil başvurusu herşeyden önce bir prestij sağlar, müşterilerinize karşı güven sağlar, birçok sektörde ön şart olarak karşımıza çıkmaktadır. Müşteriler ve tüketiciler tescilli olmayan markayı taşıyan bir ürünü tüketmek markası tescilli olmayan bir işletmeden bir hizmeti almak istemezler. Müşterilere karşı güveni tazelemek ve rekabet açısında avantaj sağlamak için marka tescil başvurusu yapılmalıdır.

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar