cbse results

Tarihi Ciğerci Bahri Bey

Tarihi Ciğerci "Bahri Bey"

14.07.2014

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Koruma Derneği Başkanı Ciğerci Bahri Dinar. Kendi işini iyi yapan herkesin kendi markasını tescil ettirmesi gerektiğini aksi takdirde o ismi başkasının rahatlıkla kullanabileceğini dile getiren Dinar, marka tescilinin öneminin burada devreye girdiğini belirtti.

Edirne’li ciğerci Bahri bey bundan 4 yıl önce  “TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY” olarak marka tescili yaptırmıştır. Şimdi ise isim hakkına zaten sahip olan Bahri bey logo tescili için de Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru da bulunduğunu açıkladı.  Kendisinin başvurusu ile Edirne de marka tescilinin trend haline geldiğini belirtti.  Bahri bey “Eğer marka tescilini almış olmasaydım ve başka birinin bu isimle iş yaptığını görseydim emeğime oturur ağlardım” dedi.

Dinar, “Kendi ismimi tescilletmeyip başkasının kullandığını görseydim ağlardım. Kendi işini iyi yapan, kendini o işte tek gören, ben bu işi iyi yapıyorum diyen insanlar hemen tescillerini alsınlar. Yani ben bugüne kadar 410 tane televizyon programında Edirne'yi ve tava ciğeri anlatmışım, Edirne'yi ve kendi tanınırlılığımı ön plâna çıkarmışım. Eğer ben bunları tescilletmemiş olsam ve İstanbul'dan bir beyefendi levhasında 'Tarihi Ciğerci Bahri Bey' yazsa ben bu kadar emeğime oturur ağlardım. Benim yerimde siz olsanız, bu sizin hoşunuza gider mi? Nasıl gitsin. İşte artık bu saatten sonra, ben tescil ettirdikten sonra Dünya'nın hiçbir yerinde hiç kimse 'Tarihi Ciğerci Bahri Bey' ismini kullanamaz. İşte marka tescilinin önemi burada devreye giriyor” şeklinde konuştu.

<< Geri

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar