cbse results

Online Marka Yayına İtiraz

Online Marka Yayına İtiraz

26.05.2013

Marka sahiplerinin kendi markalarına benzer başvuruların yapıldığını tespit etmeleri çok mümkün olmadığından bu tespitler marka sahibi vekili tarafından yapılması ve tespitin marka sahibine bildirimi şeklinde olmaktadır. Marka sahiplerinin Egemark vasıtasıyla marka başvurularını yapmış olmalarının en büyük avantajlarından biri de budur. Başvurunun yapılması ve başvuru sahibinin markasının yayına çıkması ile birlikte, ilgili marka takip sistemimize kayıt edilmektedir. Her ay yayınlanan Resmi marka bültenlerinin taranması sonrası , aynı veya benzer ürün/hizmetler için başvurusu yapılan aynı veya benzer/aynı markaların tespit edilmesi ve raporlaması müşterilerimize yapılır.

Tescil sonrası markanın korunabilmesi en az markanın tescil edilmesi kadar önemlidir.
Tescil sonrası işlemlerin mümkün mertebe online yapılabilmesi hedefleri doğrultusunda Türk Patent Enstitüsü Çevrimiçi Hizmetler üzerinden 24.05.2013 tarihinden itibaren bültende yayına çıkan markalara itiraz işlemleri online olarak yapılabilmektedir.

Online marka yayına itiraz işlemi sayesinde itiraz dilekçemiz sisteme anında kayıt edilir ve evrak giriş numarası temin edilir. Ayrıca itiraz sürelerinin son gününde dahi yayına itiraz işleminin yapılabilmesi mümkün olabilmektedir.

Egemark, vekil firma olarak marka itiraz / marka yayına itiraz işlemlerini online olarak e-imza ile hak sahipleri adına gerçekleştirebilmektedir.

2013 yılı için benzer marka başvurusuna itiraz ya da diğer bir değişle marka yayınına itiraz işlem harç ücreti 100 TL’dir. Vekalet ücreti/ hizmet ücreti konusunda lütfen iletişime geçiniz.

.İlgili Konular: Marka İtiraz İşlemleri

<< Geri

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar