cbse results

Online Marka Ön Yazısı

Online Marka Ön Yazısı

23.07.2009

Türk Patent Enstitüsü’ nün yeni uygulaması ile elektronik imzalı yapılan başvurularda ön yazı kısa sürede elektronik posta vasıtasıyla gönderilmeye başlanmıştır.

Çevrimiçi Marka Başvurularında gerçekleştirilen bu uygulama ile talep edilen önyazı belgesi, muhasebe dekont kaydı kontrolünün ardından başvuru sırasında belirtilen e-posta adresine, giden evrak numarası almış olarak otomatik olarak gönderilmeye başlandı.

Böylece Çevrimiçi Marka Başvurularında daha önce elden veya posta yoluyla gönderildiği için yaklaşık bir haftada gönderilmesi mümkün olan önyazı belgesi e-posta ile çok daha kısa bir sürede müşterilere ulaştırılmış olacak.

Özellikle gıda, kimya gibi sektörlerde marka tescil başvurusu gerektiren resmi işlemler de istenen resmi ön yazı için bekleme süresi olmayacak. Bilindiği üzere Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ürün belgelendirme ve hizmet belgelendirme işlemlerinde de gereken ön yazı tabir edilen marka başvuru belgesi, başvuru sahipleri tarafından çok kısa sürede vekil firmalardan alınabilecek.

Kaynak: http://www.turkpatent.gov.tr

<< Geri

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar