cbse results

Marka Yenileme İşlemi Nedir

Marka Yenileme İşlemi Nedir?

Marka yenileme işlemi nedir?

Marka tescil sürecinin başlamasından itibaren 10 yıllık periyotlar halinde marka yenileme işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Markanın devamlılığını sağlamak, korumanın sürekliliği için marka tescil yenileme sürecine dikkat edilmelidir.

Marka Tescil Yenileme Süreci;

Marka tescilinizin yenileme süreci, markanızın koruma süresi baz alınarak hesaplanır. Koruma tarihinizden itibaren 10 yılın tamamlanacağı ayın son gününden önceki 6 aylık süreç normal marka  yenileme sürecidir.

Cezalı Marka Yenileme Nedir?

Normal yenileme süresi içerisinde herhangi bir yenileme talebi olmaz ise normal süre sona erdikten sonra ki 6 ay cezalı yenileme süreci olarak devam etmektedir. Bu süre içerisinde cezalı yenileme yapılabilir. Cezalı yenileme harç ücreti farklı olmaktadır normal yenileme ücretine göre. Ofisimiz tarafından yapılan marka yenileme işlemlerinde 90 TL vekillik hizmet bedeli alınmaktadır.

Marka yenileme başvurularınız için online talepte bulunabilirsiniz. Marka yenileme talep formu sitemizde mevcuttur. Marka yenileme talebiniz alınıp başvurunuz gerçekleştikten yaklaşık 1 ay sonra marka yenileme belgeniz gelmiş olur ve markanız 10 yıl daha korumanızda olur.

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar