cbse results

Varan ın Satışı İptal

Varan'ın Satışı İptal

15.07.2011

Türkiye'nin en eski otobüs firmalarından Varan Turizm'in Metro'ya satışı iptal oldu.

Varan Turizm Genel Müdürü Emrah Gültekin, hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, daha önce Metro Turizm ile yaptıkları görüşmelerde satış protolü imzalandığını ancak markanın bölünmesi noktasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu protokolün karşılıklı olarak iptal edildiğini söyledi.

Gültekin, şunları anlattı:

“Biz sadece otobüs kısmını veriyorduk ama konaklama bizdeydi. Bu noktada Varan markasının kullanımı ile ilgili sıkıntı oldu. Çok tanınmış bir marka olduğu için kimse isimde kiracı olmak istemedi.”

Bundan sonra Varan Turizm’i satmayacaklarını belirten Gültekin, yeni yatırımlarla yola devam edeceklerini kaydetti.

“VARAN’I GERİ ALMAK İSTERİZ”
Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’ün danışmanı Sinan Solok ise AA’ya yaptığı açıklamada, Varan  ile satışa ilişkin ön protokol yapıldığını ve satış konusunda anlaşmaya  varıldığını hatırlatarak, normal süreçte ön protokolün protokol haline getirilip,  satış işleminin tamamlanması gerektiğini söyledi.

Solok, “Ancak Varan Turizm, ön protokolde yazılı olan şartlara ve  hükümlere uymadı. Biz bu arada bütün operasyonel hazırlığımızı, bankalar  nezdindeki hazırlığımızı yapmıştık” dedi.

Özellikle marka devri konusunda bir anlaşmazlık yaşandığını ifade eden  Solok, anlaşmada şartlara uyulmaması nedeniyle protokolün kendiliğinden  mahkemelik duruma geldiğini savundu.

Varan Turizm ile görüştüklerini ve hukuki süreci başlattıklarını belirten  Solok, “Biz ön protokoldeki şartlar geçerli olursa sözümüzün arkasındayız.  Varan’ı almak istiyoruz” diye konuştu.

VARAN’DAN YAZILI AÇIKLAMA GELDİ
Varan Turizm’den satışın iptal olması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada Varan Turizm’in Nevzat Pekuysal’ın 1946’da İstanbul-İzmit arasında yolcu taşımacılığıyla başlayan, Türkiye geneline yayılmış ofis ve acentelerde 2 bini aşkın çalışana sahip olduğu hatırlatılarak şu ifadeler kullanıldı:

“Bir süredir devam etmekte olan ve sizlerin de gündemine giren firmamızın el değiştirme konusu bugün itibariyle iki taraflı olarak olumsuz sonuçlandırılmış ve Varan Turizm Otobüs İşletmelerinin Pekuysal Ailesi tarafından dün olduğu gibi bugün ve yarın da aynı kararlılık ve prensiplerle sizlere hizmet etmeye devam etmesine karar verilmiştir.”

6 AYDIR GÖRÜŞÜYORLARDI
Metro ile Varan Turizm arasındaki satın alma görüşmeleri yaklaşık 6 ay önce başlamış, geçen ay ise satışın tamamlandığı bilgisi verilmişti.

Metro tarafından yapılan açıklamalarda, Varan’ın isminin ve konumunun korunacağı, ayrıca yeni yatırımlar yapılacağı kaydedilmişti.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

varan marka satışı iptal

<< Geri

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar