cbse results

Akmerkez – Ak&N Merkez kapışması

Akmerkez – Ak&N Merkez kapışması

08.01.2011

Özyurtlar İnşaat'ın Esenyurt'ta inşa ettiği Ak&NMerkez isminin 15.04.2010 tarihinde yaptığı marka başvurusu red edildi. Karara itiraz eden Özyurtlar İnşaatın TPE nezdinde ki süreci devam ederken, AkkökGrubu'nun açtığı isim benzerliği davasından ihtiyati tedbir kararı çıktı.

AkkökGrubu'nun alışveriş merkezi Akmerkez'in, Özyurtlar İnşaat'ın Esenyurt'ta inşa ettiği Ak&NMerkez adına açtığı 'isim benzerliği' davasından ihtiyati tedbir kararı çıktı. Mahkeme, Özyurtlar İnşaat'a ait Ak&NMerkez projesi kapsamında 'Ak&NMerkez' isim ve markasının tüm görsel ve yazılı haber ve iletişim alanlarında kullanılmasını durdurdu. Akmerkez yönetimi, haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceklerini belirtirken, Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Akmerkez'in fiili bir tedbir kararı aldırdığını ancak bu karara itiraz edeceklerini, Ak&NMerkez markasını kullanmakta kararlı olduklarını söyledi.

NMERKEZ DE OLABİLİR 
Markanın tescili için 15.04.2010 tarihinde başvuru yaptıklarını ve yargı sürecinin sürdüğünü belirten Özyurt, mahkeme aleyhlerine sonuçlandığı taktirde NMerkez ismiyle de yollarına devam edebileceklerini söyledi. "Arsa sahibi Akın Holding'in 'Ak'ı ile bizim 'N' markamızı birleştirdik ve Ak&Nmerkez markasını yarattık" diyen Özyurt, projelerinde hiçbir zaman başkalarının ismine ihtiyaç duymadıklarını belirtti.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Ekonomi

<< Geri

S.S.S | Gizlilik ve Şartlar